Taş Toplama Makinesi

Bir taş toplama makinesi kayaları ve toprak kalıntılarını iyi üst topraktan ayırmak ve toplamak için toprağın üst katmanından süzmek için kullanılan bir araçtır. Genellikle traktör çekilir. Bir taş toplayıcı, işlev olarak bir kaya toplama makinesine (kaya tırmığı) benzer; bir taş toplayıcı, taşları ve kayaları çıkarmak için genellikle daha büyük derinliklere kadar kazar.

Taş Toplama Makinesi Faydaları

Taş toplama makineleri, diğer tarım makinelerine (saman balya makineleri, biçerdöverler ve biçme makineleri gibi) zarar vermemek, mahsul üretimi için toprağı iyileştirmek veya daha iyi hale getirmek için topraktan ve zemin yüzeyinden taşların çıkarılması gereken tarım ve peyzajda kullanılır. Çim veya golf sahası hazırlığında zemin yüzeyinin görünümü. Genellikle çiftçilikten kalan yüzey taşları ve büyük kayalar, bir saman kazanına, bir biçerdöverdeki tablaya veya karşılıklı bıçaklara ve bir döner biçme makinesindeki bıçaklara zarar verebilir. İnce toprak yerine kayalık topraklar genellikle mahsuller için daha az yararlıdır. Böylelikle topraktan taş çıkarılması da daha tutarlı bir verim sağlar. Ek olarak, taş toplayıcıların kullanılması özellikle toprakta yumrular (patates gibi) oluşturan mahsuller için yararlıdır.

   Taş Toplama Makinesi Parçaları

Bir taş toplama makinesinin kazma dişleri, bir taşıma sistemi, bir elek veya elek ve bir taş kutusu vardır. Kazma dişleri, taş toplayıcının ön kenarındadır ve konveyör sistemi üzerine yerleştirilen toprağı temizler. Elek, konveyör sistemi ile birleştirilmezse, konveyör sistemi taşları ve büyük kayaları periyodik boşaltma için bir siloya veya huniye taşır. Bazı taş toplayıcılar, hidrolik ve PTO tahrikli mekanizmalarla donatılmış, genellikle 100 beygir gücünün üzerinde büyük bir traktör kullanır. PTO pompa tahrikli ekipman 60 beygir gücünde traktör kullanabilir. Traktörün hidroliği, taş toplayıcının toprak malzemesini kazmak için kazdığı derinliği kontrol eder; PTO ise konveyörün ve toplama sisteminin hareketini kontrol eder.

Hika-175 Özellikleri

Türkiye tarımda da Dünya’nın en zengin ülkelerinden biri. Sahip olduğumuz ekosistem ve habitat çeşitliliği, önemli tür çeşitliliğini de barındırmaktadır. Tarımdaki zenginliğimizi Dünya’ya daha hızlı ulaştırabilelim diye hayalini kurduğumuz Tarım makinelerini gerçeğe dönüştürüyoruz. Çiftçinin üretmesini istiyoruz. Arazilerinizde, tarlalarınızda daha verimli mahsul doğup büyüsün diye çevre dostu imalatımız Hika – 175’le sizleri tanıştırmak istiyoruz.